Category:

Cilt Bakım

Cilt Beyazlatma Kremleri İşe Yarıyor Mu?

Kolajen desteği neden gereklidir? Kolajen serumun cilde faydaları nelerdir? Kolajen serum kullananlarda görülen etkiler nelerdir? 

Kolajen; aslında insan vücudunda var olan bir proteindir. Bağ dokusunu güçlendirme ve cildi gençleştirme etkisiyle bilinen kolajen, zamanla vücutta azalmaya başlar. Çevresel faktörlerin arttığı ve doğal yaşam koşullarının azaldığından dolayı vücuttaki kolajen üretimi özellikle 30 lu yaşlardan sonra hızla azaldığından en belirgin farkı cildimizde görebiliriz. Cildin sarkmasına ve ışıltısını kaybedip matlaşmasına sebep olan bu azalmanın önüne geçmek için kolajen desteği kullanmak önemlidir.

Cilt üzerindeki kolajen etkisini arttırmak için en hızlı çözüm kolajen serum kullanmaktır. Kolajen serumun cilde faydaları oldukça fazladır. Kolajen serum kullananlarda görülen etkilerden bazıları ise şöyledir;

*Kolajen, ciltteki bağ dokusunu güçlendirir ve daha sıkı bir cilt görünümü sunar.

*Cilt yüzeyindeki renk dengesizliğini giderir, tek ton bir cilde sahip olmanızı sağlar.

*Cildin canlanmasına, parlamasına ve daha genç görünmesine sebep olur.

*Zamanla ciltte oluşabilecek sarkmaları ve ince kırışıklıkları engeller.

Özellikle yaşlanma belirtilerini geciktiren kolajen serumlar cildinizin olduğundan daha genç görünmesine sebep olabilmektedir. Kolajen serumun en faydalı hali ise c vitamini desteğiyle birlikte kullanılmasıdır. 

CİLDİNİZİ KOLAJEN+C VİTAMİNLİ SERUM İLE GENÇLEŞTİREBİLRSİNİZ

Kolajen+c vitaminli serum kullananlarda görülen olumlu etkiler daha hızlı ve güçlüdür. Cildin ihtiyacı olan kolajen desteği ile yaşlanma belirtilerini engellerken c vitamini desteği sayesinde cildin renk tonunu dengeleyebilir ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Yaş ilerledikçe vücutta doğal olarak azalmaya başlayan kolajenin cilt üzerindeki olumsuz etkilerini yok etmek ve cildinizin genç görünümünü korumak için kolajen+c vitaminli serum kullanmanın faydasını daha hızlı görebilirsiniz.

KOLAJEN+C VİTAMİNLİ SERUM NASIL KULLANILMALI?

Kolajen desteği 30 lu yaşlara yaklaşınca kullanılmaya başlanılabilir. Cilt sağlığınızı korumak için beslenmenize ve cilt bakımınıza dikkat ettiğiniz takdirde cildiniz daha geç yaşlanacaktır. Ancak bu belirtilerin önüne geçmek istiyorsanız 30 lu yaşlarla birlikte kolajen serum kullanmaya başlamanız faydalı olacaktır. ‘Kolajen+C vitaminli serum nasıl kullanılmalı?’ sorusunun cevabı ise; günlük olarak temiz cildinize uygulamanız doğru olacaktır. Özellikle gece yatmadan önce kolajen+c vitaminli serumu cildinize uygulayarak gece boyunca cildinizin yenilenme sürecini hızlandırabilir, daha çabuk ve etkili bir sonuç alabilirsiniz. Güvenilir bir kolajen serum önerisi isterseniz Licape Kolajen+C vitaminli serumu tercih edebilirsiniz. İçeriğindeki doğal aktifler ve özel formülü sayesinde cildinizin hızlı bir şekilde istenilen etkiye sahip olmasını sağlayacak bu muhteşem ürünü licape.com.tr adresinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail

Sağlıklı Ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı? Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılmalı? Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı? Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cilt bakımının düzenli yapılması kadar doğru yapılması da oldukça önemlidir. Arzuladığınız cilt görünümüne kavuşmak için cilt bakım ürünlerinizi doğru şekilde kullanmalı ve en etkili sonucu almak için cilt bakımınızı doğru sıralamayla yapmalısınız. Aksi takdirde kullandığınız ürünlerin sonucunu alamaz ya da farklı cilt reaksiyonlarına sebep olabilirsiniz.

‘Cilt bakım ürünlerimi hangi sıralamayla kullanmalıyım?’ diye merak ediyorsanız bu yazımızda cevaplarını bulabilirsiniz. 

MUTLAKA CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN

Herhangi bir cilt bakım ürünü kullanmadan önce mutlaka cildinizi temizleyin. Gün içerisinde gözeneklerde biriken kir, yağ ve makyaj kalıntıları gibi etkenler sayesinde cildinizde mikroorganizmalar yer edinir ve nefes alamaz hale gelir. Akne ve sivilce problemleri de bu şekilde artar. Bunun üzerine herhangi bir krem ya da cilt bakım ürünü kullanırsanız bu olumsuz etkiyi arttırmış olursunuz. Bu yüzden cilt bakım rutininizin en temel maddesi cilt temizliği olmalıdır. Cildinizi yapısına uygun bir yüz yıkama jeliyle temizleyerek gözenekleri açın ve derinlemesine temizleyin. Bu işlemi sabah- akşam mutlaka yapın ve cildinizin nefes almasını sağlayın.

NEMLENDİRİCİ KREM KULLANIN

Derinlemesine temizlenen bir cildin bir sonraki adımı nemlendirici ürünlerdir. Temizlenen cilt yüzeyinin elastikiyetini koruması ve daha canlı görünmesi için neme ihtiyacı vardır. Bu aşamada cilt temizliği sonrası yapmanız gereken cildinizi nemlendirmektir. Güvenilir ve cilt tipinize uygun, mümkünse su bazlı nemlendirici krem uygulayarak cilt bakımınızı bir sonraki aşamaya taşıyabilirsiniz.

CİLDİNİZE İHTİYACI OLANI VERİN

Temizlik ve nemlendirme işlemi sonrası cilt bakımınızı ihtiyacına yönelik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Tonik ya da gözenek sıkılaştırıcı maskeler, cilt tonu eşitleyici leke kremleri, c vitaminli serum ya da yaşlanma karşıtı anti aging kremler ile cildinizin ihtiyacı olan bakımı sunabilirsiniz. Cilt bakım ürünlerinin en etkili ve güvenilir adresi olan licape.com.tr adresinden cildinizin ihtiyacı olan ürünleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu aşamada şunu da belirtelim; licape.com.tr adresinden temin edebileceğiniz cildinizin tüm ihtiyacını karşılayacak cilt bakım ürünleri hakkındaki detaylı bilgileri canlı destek ile danışmanlardan öğrenebilir kullanım şekli ve etkisiyle ilgili detaylı bilgiye de ulaşabilirsiniz.

CİLDİNİZİ KORUYUN

Doğru yapılan cilt bakımının tamamlanması ise cildinizi korumaktır. Çevresel faktörler ve zararlı güneş ışınlarına karşı cilt bariyerinizi güçlendirmek için koruyucu cilt bakım ürünleri kullanmalısınız. Özellikle yaz aylarında oluşabilecek güneş lekeleri ve güneşten kaynaklı cilt deformasyonlarına karşı mutlaka güneş kremi kullanın. Çok yönlü güneş kremleri korumanın yanı sıra cildinizin nem ihtiyacını karşılayıp aynı zamanda cilt bariyerinizi güçlendirme etkisiyle de faydalı olacaktır. Licape.com.tr adresinde bulabileceğiniz, Licape Çok Yönlü Güneş Kremi ile cilt bakımı sıralamanızı mükemmel şekilde tamamlayabilirsiniz.

CİLT BAKIM ÜRÜNÜ SEÇERKEN DİKKATLİ OLUN

Temizlik, nemlendirme, maske, serum, koruyucu sıralamasının cildinizin rutin ihtiyacı olduğunu unutmayın. Ancak bu tür cilt bakım ürünlerini tercih ederken cilt tipinizi iyi analiz etmeli ve kullandığınız ürünlerin güvenilirliğinden emin olmalısınız. Mümkünse ürün hakkında danışmanlardan destek alarak kullanıma başlamalısınız. Doğal içerikli ürünler tercih etmek isterseniz, Licape.com.tr adresinden cildinize en uygun ürünleri güvenilir bir şekilde alabilir ve müşteri danışmanlarından bu konuda destek alabilirsiniz.

0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail

CİLT BAKIMI VE TEMİZLİĞİNİN ÖNEMİ 

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı? Cilt Temizliği Neden Önemlidir? Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı? Cilt Yaşlanmasını Geciktirmek İçin Ne Yapılabilir? Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir? Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak tüm kadınların hayalidir. Ancak cilt bakımı doğru ve süreklilik gerektiren bir iştir. Birçok cilt bakım ürünü özellikle cilt temizliği için tasarlansa da aslında düzenli yapılmadığı takdirde tam olarak etkisini göremezsiniz. Bu yazımızda cilt bakımının nasıl yapılması gerektiğinden ve cilt bakım ürünlerinin etkisinden bahsedeceğiz.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN NASIL BİR YOL İZLENMELİ?

Bebeksi bir cilde sahip olmak istiyorsanız henüz geç kalmış sayılmazsınız. Eğer cilt temizliğine özen gösteren biriyseniz bu aşamada 1-0 önde başladığınızı söyleyebiliriz. Çünkü pürüzsüz bir cilde sahip olmanın temeli cilt temizliğidir. Licape Çay Ağacı Özlü Yüz Yıkama Jeli; içeriğindeki çay ağacı aktifleri ve özel formülü sayesinde cildinizin alt katmanına kadar nüfuz ederek gözenekleri derinlemesine temizleyen bir cilt bakım ürünü olarak ön plana çıkıyor. Cildi sabun vb. maddelerle temizlemek, cilt yapısına göre kuruluk veya aşırı yağlanma gibi problemleri de beraberinde getirirken, Licape ürünlerini düzenli olarak kullanan kişilerin cilt yapısı farketmeksizin memnuniyet oluşturdukları da görülüyor. Derinlemesine ve zahmetsizce bir cilt temizliği için kesinlikle tavsiye edeceğimiz bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. 

CİLDİNİZE DOĞAL BİR DOKUNUŞ İLE MUCİZELER YARATABİLİRSİNİZ

Cildinizin de ilgiye ihtiyacı vardır. Dış etkenlere en çok maruz kalan duyumuz ‘tenimiz’dir. Bu yüzden bu ilgiyi sürekli kılmak gerekir. Cilt bakımının günlük rutin haline getirilmesi cildinizi hem dış etkenlerden koruyacak hem de arzuladığınız cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Elbette her ürün aynı cevabı vermeyebilir. Bu alanda yine kullanıcı yorumlarına bakıldığında Licape ürünlerinin ‘Altın Marka’ ödülünün hakkını verdiğini söyleyebiliriz. Ürün içeriklerindeki özel formülleri ve doğadan gücünü alan aktifleri ile sürekli ve düzenli kullanan kişilerde gözle görülür muazzam bir etki yarattığı görülüyor. Düzenli kullanımda ciltte mucizeler yarattığını ve hayalini kurduğu cilde kavuştuğunu belirten Licape kullanıcıları ise ürünlerin pratik ve etkili olmasından da oldukça memnun. Özellikle cilde c vitamini desteği sağlayan Licape Kolajen ve C vitaminli serum; ışıl ışıl bir cilde sahip olmanızı, Licape Leke Kremi ve Cilt Beyazlatıcı Krem; pürüzsüz ve tek ton bir cilt yapısına kavuşmanızı, Licape Çay Ağacı Özlü Gece Maskesi; cildinizin ölü hücrelerden arınarak yenilenmesini sağlıyor. Ayrıca, Licape Yaşlanma Karşıtı Anti Aging Krem ile cilt yaşlanmasının önüne geçebilir ve var olan etkileri kısa sürede en aza indirebilirsiniz. Tüm Licape ürünleri sürekli ve düzenli kullanımda çok iyi sonuçlar gösteriyor diyebiliriz. Çünkü ürünlerin kullanımını rutin haline getiren kullanıcılar bu düzenden ve sonuçlardan oldukça memnun görünüyor.

SAĞLIKLI CİLT YAPISINI KORUYUN

Cildinizin genç ve pürüzsüz görünümünü korumak için cilt temizliği ve bakımını düzenli tutmanız önemli. Bunun yanı sıra dış etkenlerden de korumaya özen göstermelisiniz. Özellikle yaz aylarında güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmayın. Kullandığınız ürünün içeriğine mutlaka dikkat edin. Temiz cildinize uygulayacağınız güneş kremi sizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır. Bu aşamada yine Licape’den bahsetmeden olmaz. Çünkü; 50 faktör koruma özelliği ve çok yönlü formülü sayesinde yine kullanıcı memnuniyetlerini en üst seviyeye taşımış durumda. Cildi nemlendirici özelliği sayesinde hem cilt bakımı hem de cildi koruma görevini başarıyla üstlenen bir güneş kreminin faydasını tam olarak görebilirsiniz. Cilt bariyerini güçlendiren güneş kremi özelliği sayesinde düzenli ve istikrarlı kullanımda cildinizi güneşin tüm zararlı etkilerine karşı koruma altına almış olacaksınız. 

İşin özü; sağlıklı, pürüzsüz ve genç bir cilt görünümü için Licape ürünlerini hayatınızdan eksik etmeyerek kısa sürede arzuladığınız cilde sahip olabilirsiniz. İstikrarlı ve düzenli kullanımın en net sonuçlarını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
cilt beyazlatıcı ve leke giderici maske tarifleri

Herkes bebekler gibi pürüzsüz bir cilt tonuna sahip olmak ister. Ergenlik döneminden itibaren birçok etkenden dolayı ciltte oluşan renk dengesizliği, zamanla ciltte lekeli bir görünüme de sebep olur. Özellikle güzelliğine önem veren birçok kadın çareyi kapatıcı ve fondötenlerde bulsa da bu tür ürünler gözenekleri tıkadığından, cildin nefes almasını engeller, daha solgun ve mat bir cilt görünümüne sebep olur. Peki makyajsız pürüzsüz bir cilde sahip olmak için neler yapılabilir? Bu yazımızda cilt tonu eşitsizliğinin sebeplerini ve pürüzsüz tek ton bir cilt yapısına sahip olmanın püf noktalarını bulabilirsiniz.

Cilt Tonu Eşitsizliği Neden Olur? Ciltte Renk Dengesizliğine Sebep Olan Etkenler Nelerdir? Cilt Tonu Eşitsizliği Nasıl Giderilir? Leke Kremleri Ve Beyazlatıcı Kremler Cilt Tonunu Dengeler Mi? Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı?

CİLTTE RENK DENGESİZLİĞİNE SEBEP OLAN ETKENLER NELERDİR?

Günlük hayatın koşturmasında birçoğumuz cildimizi ihmal edebiliyoruz. Oysaki çevresel faktörler, hava kirliliği, güneş ışınları, stres, dengesiz beslenme ve ihmal edilen cilt temizliği zamanda ciltte lekelenmelere ve cilt tonunda dengesizliğe sebep olabilmektedir. 

Alkol ve sigara kullanımı, hormonal sebepler ve kullanılan ilaçlar da ciltteki renk pigmentlerini etkileyerek düzensiz bir cilt görünümüne sebep olabilmektedir.

Ciltteki renk dengesizliğinin en büyük sebeplerinden biri cilt temizliğinin doğru ve düzenli yapılmamasıdır. Gün içerisinde çevresel faktörler ve makyaj kalıntıları sebebiyle gözeneklerin tıkanması cildin nefes almasını engeller. Zamanla akne, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olur. Bu problemler geçse bile izleri ciltte yer edinir ve o bölgede lekelenmelere sebebiyet verir. Cilt yapısı kendini yenileme sürecinde akne ve sivilce izlerinin bulunduğu bölgelerde ise renk dengesizliği oluşur. 

CİLT TONU EŞİTSİZLİĞİ NASIL İYİLEŞTİRİLİR?

Sivilce ve akne izlerinin yanı sıra güneş ışınları da ciltteki renk pigmentlerinin deforme olmasına sebep olduğundan cilt tonu dengesizleşir ve lekeli bir görünüm sunar. Cilt tonu eşitsizliğini gidermek, daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için öncelikle cilt bakımınıza özen göstermeniz şart. 

Doğru ve düzenli yapılan cilt temizliği kir ve yağ sebebiyle tıkanan gözeneklerin açılmasını sağlar ve cildin nefes almasına sebep olur. Böylece akne ve sivilce sorunu da azalır ve daha parlak ve tek ton bir cilt görünümü oluşur.

Zararlı güneş ışınlarının ciltteki renk pigmentlerini etkilediği ve ciltte lekelenmelere ve renk dengesizliğine sebep olduğu biliniyor. Bu yüzden özellikle yaz aylarında yüksek koruyuculu güneş kremi kullanmalısınız. 

Cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlamak için dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemi büyük. Beslenmenize dikkat ederek cildinizi içerden onarmaya başlayın. Özellikle gün içerisinde bol su içmek cildin nem dengesini korumaya ve serbest radikallerin kolaylıkla atılmasına sebep olur. Daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bol su içmeye de özen gösterin. Cildin nem ihtiyacının tam olarak karşılanması için mutlaka E vitaminli nemlendirici krem kullanın.

Eğer cilt yüzeyinde sebebini bilmediğiniz koyu lekelenmeler varsa mutlaka doktora görünün. Hormonal dengesizlikler ya da stres kaynaklı renk dengesizlikleri ancak tıbbi tedaviler ile tamamen giderilebilir. Bunun yanı sıra cilt tonunu dengelemek için kullanılan beyazlatıcı kremler ya da leke kremleri de cilt yüzeyindeki leke ve renk dengesizliklerini gidermeye destek olur.

LEKE KREMİ VE CİLT BEYAZLATICI KREM KULLANMAK CİLT TONUNU EŞİTLER Mİ?

Özellikle son yıllarda birçok leke kremi ve beyazlatıcı kremlerin cilt tonu dengesizliğini gidermede etkili olduğunu söyleyebiliriz. Tek ton ve pürüzsüz bir cilt görünümü sunmayı amaçlayan beyazlatıcı kremler aynı zamanda cilt tonunu açmak isteyenlerin de gözdesi haline geldi. Özellikle akne ve sivilce lekeleriniz varsa beyazlatıcı krem kullanarak ya da leke kremi uygulayarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Ancak bu tür ürünlerin formülünde kullanılan bazı aktifler cilt yapısına zarar verebilir. Dolayısıyla beyazlatıcı krem alırken dikkat etmeniz gereken en önemli etken sağlık bakanlığı tarafından onaylı olması ve içeriğindeki aktiflerin mümkün olduğunca doğal olmasıdır. Bizim önerimiz ‘Altın Marka Ödüllü’ Licape Leke Kremi ve Beyazlatıcı Krem. Licape Leke kremi içeriğindeki doğal aktifler sayesinde cilt tonunu dengeleyen, cildi nemlendiren ve lekelerin görünümünü azaltarak zamanla yok eden bir etkiye sahip. Akne ve sivilce izleri, güneş lekeleri ve çevresel faktörlerden kaynaklı leke görünümlerini cildi deforme etmeden yok ediyor. Beyazlatıcı krem etkisiyle cilt tonu dengesizliğini gideriyor ve cilt rengini açabiliyor. Daha pürüzsüz ve bebek gibi bir cilde sahip olmak istiyorsanız cilt bakım rutininize Licape Cilt Beyazlatıcı Kremi mutlaka eklemelisiniz.

0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Hidayet kadiroğlu Vücudunuz İçin Eniyi Cilt Beyazlatma Yöntemleri

ZARARLI GÜNEŞ IŞINLARINDAN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Cildi olumsuz etkileyen faktörlerin başında zararlı güneş ışınları gelir. Özellikle yaz aylarında cildimiz yüksek oranda UV ışınlarına maruz kalır. Bu ışınlar cilt dokusu üzerinde hücre deformasyonlarına sebep olarak güneş lekeleri başta olmak üzere birçok cilt sorunu yaratabilmektedir. Cilt kanserine bile sebep olabilen zararlı güneş ışınlarından korunma yöntemleri nelerdir? Güneş Işınlarının Cilde Zararları Nelerdir?   Zararlı Güneş Işınlarından Korunmak İçin Ne Yapılmalı?  Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 50 Spf Güneş Kreminin Etkileri Nelerdir? Bu yazımızda sizler için derledik.

GÜNEŞ IŞINLARININ CİLDE ZARARLARI NELERDİR?

Dünyamızın ısı ve ışık kaynağı olan güneş aynı zamanda yeryüzündeki yaşam döngüsünü de sürdürmektedir. Ancak Güneş’ten Dünya’mıza gelen bazı ışınlar cilt üzerinde olumsuz etkilere neden olduğundan insan sağlığı için de zararlı konumda olabilmektedir. Zararlı Güneş ışınları cilt üzerinde hücre mutasyonuna sebep olabilmektedir. Bu da erken yaşlanma ve kırışıklıklara, güneş lekelerine, cilt kanseri gibi hastalıklara sebep olur. Özellikle yaz aylarında zararlı güneş ışınları yeryüzüne direkt yansıdığından cilde daha hızlı etki eder. Güneş ışınlarının olumsuz etkileri ise kısa ya da uzun vadede ortaya çıkmaktadır. 

ZARARLI GÜNEŞ IŞINLARINDAN KORUNMAK İÇİN NE YAPILMALI?

Güneş ışınları D vitamini etkisiyle cilde faydalıdır. Ancak Güneş’ten gelen zararlı UV ışınlarında radyasyon etkisi olduğundan bir cilt için zararlıdır. Güneş’ten maksimum verimi almak için cildi olumsuz etkilere karşı korumak gerekir. Özellikle yaz aylarında dikkat edeceğiniz birkaç püf noktasıyla cildinizi zararlı Güneş ışınlarına koruyabilir ve daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz. İşte o detaylar;

Hafif ve Pamuklu Giysiler Tercih Edin: Yaz sıcaklarında güneş ışınlarının direkt cildinize temas etmesini engellemek için açık renk, ince ve pamuklu giysiler tercih edin. Giysileriniz, zararlı Güneş ışınlarıyla cildiniz arasında bariyer görevi görecek ve direkt temasını engelleyecektir. Ayrıca cildin terlemesi sonucu tahriş olmasını da önleyecektir.

Şapka, Gözlük, Şemsiye vb. Kullanın: Bu tarz aksesuarlar cildinizin ve gözlerinizin zararlı Güneş ışınlarıyla temasına engel olacaktır. Yüksek sıcaklığın vermiş olduğu olumsuz etkiyi de en aza indirecektir.

Belirli Saatlerde Dışarı Çıkın: Uzmanlar özellikle yaz aylarında 10.00 ila 16.00 saatleri arasında güneş ışınlarının zararlı etkilerinin daha fazla olduğunu vurgulamaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca bu saatler arasında Güneş ışınlarıyla direkt temastan kaçının.

Mutlaka Güneş Kremi Kullanın: ‘Güneş koruyucu krem ne zaman kullanılır?’ sorusunun yanıtı herkes tarafından yaz ayları olarak bilinse de aslında cevap tam olarak doğru değildir. Zararlı Güneş ışınları her mevsim dünyamıza yansımaktadır. Kış aylarında bulutların süzgeç görevi yaparak azaltmasından dolayı çok fazla hissedemeyiz. Ancak uzun vadede bu zararlı ışınların cilt üzerinde olumsuz etkileri de ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle mevsim farketmeksizin Güneş koruyucu krem kullanmalısınız. Günlük rutininizde Güneş koruyucu krem kullanmanın etkileri uzun vadede cilt sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır.

GÜNEŞ KREMİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? 

Güneş koruyucu kremlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Koruma derecesine göre sınıflandırılan spf değerleri minimum 15 ila 50 arasında değişmektedir. Günlük rutinde ortalama 30 faktör yeterli olurken yaz aylarında 50 spf değerinde güneş kremleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Güneş kremi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer etken ise nemlendirici etkili olmasıdır. Özellikle yaz aylarında cildinizdeki su kaybını ve kurumasını önlemek için mutlaka besleyici ve nemlendirici etkili Güneş kremi tercih etmelisiniz. Ayrıca seçtiğiniz ürünün içeriğinde doğal aktifler olmasına özen göstermeli, cildinizin yüksek kimyasallara maruz kalmasından kaçınmalısınız.

50 SPF GÜNEŞ KREMLERİNİN ETKİLERİ NELERDİR?

Güneş Kremlerinin koruyucu etkileri 15-30-50 SPF olarak ayırılmıştır. Bu değerler en az %95 olmak üzere spf derecesi arttıkça zararlı güneş ışınlarından koruma oranı da artmaktadır. 50 spf değerindeki bir güneş kremi %98 koruyucu etkiye sahiptir. Ayrıca 15 Spf değerindeki Güneş kremi 150 dakika cildinizi korurken, 50 spf güneş kremi 500 dakikaya kadar koruma sağlamaktadır. Bu nedenle uzun süre zararlı güneş ışınlarından korunmak için önceliğiniz 50 spf değerindeki güneş kremlerini tercih etmek olmalıdır. 50 spf Güneş kremi cildi en yüksek oranda ve en uzun süre zararlı Güneş ışınlarına karşı koruduğundan özellikle yaz aylarında mutlaka kullanılmalıdır. Böylece kısa vadede Güneş yanıklarına, Güneş lekelerine, kırışıklık ve yaşlanma belirtilerine karşı korurken, uzun vadede ise cilt kanseri gibi hastalıklara karşı da yüksek oranda koruma sağlamaktadır. 50 spf Güneş kremi kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken en hassas nokta içeriğinde ağır kimyasal bileşenlerin olmamasına özen göstermenizdir. Licape çok yönlü Güneş kremi 50 spf değerinde üretilmiş ve cilt dokusuna en uygun şekilde tasarlanmıştır. Cildinizi zararlı güneş ışınlarına karşı korurken aynı zamanda nemlendiren etkiye de sahiptir. Hazır Güneş kendini göstermeye başlamışken çantanızda olması gerekenler listenize eklemeyi de unutmayın.

0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Cilt Lekeleri İçin Beyazlatıcı Krem Tarifi

Cilt kuruluğu birçok kişinin zaman zaman yaşadığı bir problemdir. Özellikle aşırı sıcak ya da soğuk havalarda daha çok görülür. Cilt, bulunulan ortamla direkt temas halinde olduğundan çevresel faktörlerden en çok etkilenen dokumuzdur. Cilt kuruluğu dikkat edilmezse ciddi problemlere de sebep olabilir. 

Cilt Kuruluğu Neden Olur? Cilt Kuruluğunu Önlemek İçin Neler Yapılabilir? Cilt Kuruluğundan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Cilt Kuruluğunu Önlemek İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı? Nemlendirici Krem Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

CİLT KURULUĞU NEDEN OLUR?

Cilt kuruluğuna sebep olan durumlar; mevsimsel hava şartları, sağlık problemleri, kullanılan ilaçlar veya sağlıksız beslenme olabilir. Bunun yanı sıra cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünlerinin kullanımı da cilt kuruluğuna sebep olabilir.

En sık rastlanan cilt kuruluğu sebebi mevsimsel etkilerdir. Kış aylarında aşırı soğuk havaya maruz kalan cilt nem e ihtiyaç duyar. Cildin nem ihtiyacı karşılanmadığı takdirde cilt kuruluğu meydana gelir. Zamanla deride pullanma, döküntü ve kaşınma sorunları bile oluşabilir. Aynı sorunlar aşırı sıcak havada güneş ışınlarının direkt temasıyla cildin nem kaybetmesine ve kurumasına sebep olmaktadır. Deniz suyunun yüksek oranda tuzlu olması durumu yine yaz aylarında cilt kuruluğu yaşanmasına olanak sağlar. 

Eğer bir sağlık probleminiz varsa cilt kuruluğu yapabilir. Kan değerlerinin veya vücuttaki vitamin ve minerallerin dengesiz olduğu durumlarda, karaciğer ya da böbrek rahatsızlıklarında da cilt kuruluğu görülmektedir. Bu gibi durumlarda cilt kuruluğuna sebep olan rahatsızlığın teşhis edilmesi daha ciddi problemlerin ortaya çıkmasını engelleyecektir.

Kemoterapi ilaçlarının bazılarının cilt kuruluğuna sebep olduğu bilinmekle birlikte kullanılan başka ilaçlarında cilt kuruluğuna neden olduğu görülmüştür. 

Cilt kuruluğuna sebep olan bir diğer etken ise yanlış kozmetik ürünlerinin ve cilt bakım ürünlerinin kullanılmasıdır. Özellikle cilt kuruluğuna sebep olan sivilce kurutucu ürünler ve buna yönelik tasarlanan yüz yıkama jelleri yine cilt kuruluğuna zemin hazırlayan faktörlerdir.

Gün içinde az su içmek ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları da cildin kurumasına sebep olur. Cilt nem ihtiyacının birçoğunu beslendiğimiz gıdalardan karşılar. Susuz kalan cilt kurumaya ve çatlamaya başlar. Aynı zamanda yüksek miktarda işlenmiş gıdalar tüketmek yine cildinizin kurumasına ve hatta zamanla daha büyük sorunlara neden olabilir.

CİLT KURULUĞUNU ÖNLEMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Cildin PH dengesi 5.5 dir. Bu dengede olan cilt yapısı pürüzsüz, parlak ve canlı görünür. Ph dengesinin düşmesi cilt kuruluğu yaratır. Bunu önlemek için öncelikle günlük rutininize dikkat etmelisiniz. Mevsimsel hava koşullarına ve cilt yapınıza uygun nemlendirici krem kullanmak cilt kuruluğunu önleyecektir. Ayrıca gün içinde bol su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Kozmetik ürün kullanırken içeriğinin cilt yapınıza uygun olmasına dikkat etmeli, ciltte nem kaybına sebep olacak cilt bakım ürünleri kullanmamalısınız.

CİLT KURULUĞUNDAN KURTULMANIN YOLLARI

Cilt kuruluğu sürekli şikayet ettiğiniz bir durum haline geldiyse öncelikle bir doktora görünmeli ve herhangi bir sağlık probleminiz varsa tedaviye başlamalısınız. Bunun dışında çevresel faktörler ya da beslenme alışkanlığından kaynaklı cilt kuruluğunuz var ise c vitamini destekli gıdalar tüketmek, bol yeşillik, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek faydalı olacaktır. Mevsimsel hava koşullarından kaynaklı sorunlar için ise sağlığınıza dikkat etmenin yanı sıra mutlaka nemlendirici krem kullanmalısınız. Nemlendirici kremler cildinizin gerekli nem ihtiyacını desteklerken aynı zamanda dışarıdan gelen olumsuz koşullara karşı da koruma sağlayacaktır. Bunun yanı sıra evde yapacağınız doğal maskelerle de cilt kuruluğunu önleyebilirsiniz.

ALOE VERA VE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 

Aloe Vera Jeli ve Hindistan cevizi yağı cildin nem oranını yükselten bitkilerden en etkili olanlarıdır. Doğal yollarla edindiğiniz Aloe Vera jelini haftada iki kez cildinize uygulayarak cilt kuruluğunu önleyebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı biraz daha etkili bir yapıya sahip olduğundan genellikle aşırı kurumalarda kullanılabilecek bir yöntem olabilir. Kış aylarında soğuk havanın yarattığı cilt kurumalarında kullanabilirsiniz.

Günlük rutinde ise nemlendirici kremlerden faydalanmak cilt kuruluğunu engelleyen en pratik yöntemdir.

NEMLENDİRİCİ KREM KULLANIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Nemlendirici krem kullanmak cildin ph dengesini koruduğu için cildin olmazsa olmazıdır. Cilt temizliği yapıldıktan sonra mutlaka nemlendirici krem uygulamalısınız. Ancak nemlendirici krem seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası mevcut. Bunlardan en önemlisi gözeneklerinizi tıkamayacak bir ürün olmasına dikkat etmenizdir. İçeriğinde yüksek oranda yağ barındıran nemlendirici kremler cilt yüzeyindeki gözenekleri tıkayarak akne ve sivilce problemlerine sebep olabilir. Bitkisel aktiflerin kullanıldığı nemlendirici kremleri tercih etmek cilt yapısının bozulmasına engel olur. Özellikle gece yatmadan önce cilt temizliği yapıldıktan sonra nemlendirici kremi uygulamak cilt kuruluğunu engellemede faydalı olacaktır. Banyo sırasında sabun ve duş jeli gibi ürünler kullanıyorsanız nemlendirici özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Gerekirse banyo sonrasında cilt tipinize uygun nemlendirici vücut losyonu kullanabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında kullanılan güneş kremlerinin nemlendirici etkili olmasına özen gösterin. Bu özellikte bir ürün kullanmıyorsanız dışarı çıkmadan önce mutlaka nemlendirici krem ve güneş kreminizi ayrı ayrı cildinize uygulamanız faydalı olacaktır. Cildinizin ihtiyacına uygun ürünleri https://www.licape.com.tr adresinde bulabilir, ürün özellikleri ve kullanımıyla ilgili müşteri danışmanlarından destek alabilirsiniz.

0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Dermokil Cilt Beyazlatıcı Krem

Günümüzde oldukça yaygınlaşan anti aging kremler yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yaşlanma karşıtı kremlerin tam etkisini görebilmek için düzenli ve uzun vadeli bir kullanım olması gerekmektedir. Cilde vitamin ve kolajen desteği sağlayarak yaşlılık belirtilerini yok etmek için kullanılan bu ürünlerin, özellikle kadınlar tarafından oldukça rağbet gördüğü de bilinmektedir.

Yaşlanma karşıtı kremler ne zaman kullanılmalı? Yaşlanma karşıtı anti aging krem kullanırken nelere dikkat edilmeli? Licape yaşlanma karşıtı anti aging krem işe yarıyor mu? 

YAŞLANMA KARŞITI KREMLER NE ZAMAN KULLANILMALI?

Ciltte oluşan yaşlılık belirtileri estetik olarak kötü bir görünüm olsa da aynı zamanda sağlık açısından da cildin deformasyonunun göstergesidir. Yaşınız ne olursa olsun sağlıklı bir cilt yapısına sahipseniz yaşlanma belirtileri de görünmeyecek kadar az olacaktır. Özellikle 40 yaş sonrası ciltte daha da belirginleşmeye başlayan, ince çizgiler ve kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, mat ve cansız görünüm, ciltte oluşan sarkmalar ile anti aging kremler kullanılmaya başlanmaktadır. Ancak bu belirtiler çoğalmadan yaşlanma karşıtı kremleri kullanmak hem var olan küçük belirtileri ortadan kaldıracak hem de bu belirtilerin artmasını engelleyecektir. Duruma göre değişkenlik göstermekle birlikte 30 yaş ve üstü kişilerde yaşlanma karşıtı anti aging kremler kullanılabilir.

ANTİ AGİNG KREM KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Günümüzde kullanılan birçok anti aging yöntemi özellikle estetik operasyonlarla (botoks, dolgu vb.) daha çok gündeme gelmiştir. Ancak son yıllarda medikal operasyonları tercih etmeyen kişilerin sayısı da hızla artmaktadır. Kozmetik sektörünün gözdesi haline gelen yaşlanma karşıtı kremler bu alanda birçok kişiye de umut ışığı olmuştur. Ancak kimyasal desteklerle sağlanan gençleştirme yöntemleri bu tarz ürünlerinde içerisinde bulunabiliyor maalesef. Dolayısıyla geçici bir çözüm haline gelen bazı anti aging kremler daha sonrasında ciltte ciddi hasarlara da yol açabiliyor. 

Yaşlanma karşıtı krem kullanacaksanız mutlaka sağlık bakanlığı onayı olmasına dikkat edin. Aynı zamanda içeriğinde bitkisel aktifler bulunan ürünleri tercih etmeniz uzun vadede daha kalıcı ve sağlıklı bir sonuç yaratacaktır.

Ciltte onarım ve yenilenme desteği sağlayan yaşlanma karşıtı anti aging kremleri mümkünse gece yatmadan önce temiz cildinize hafif masaj yaparak uygulayın. Eğer gündüz kullanmak zorundaysanız güneş ışığına çıkmadan en az 2 saat önce uygulayın ve dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanın. Tam etkiyi alabilmeniz için düzenli kullanmaya özen gösterin.

Piyasada satılan birçok yaşlanma karşıtı krem mevcut. Ancak hepsi istenilen etkiyi de veremeyebiliyor. Bu konuda bizim önerimiz Licape Yaşlanma Karşıtı Anti Aging Krem. Gelin Licape Yaşlanma Karşıtı Anti Aging Kremi birlikte inceleyelim.

LİCAPE YAŞLANMA KARŞITI ANTİ AGİNG KREM İŞE YARIYOR MU?

Uzun yıllardır sektörde birçok ürünüyle müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşıyan Licape, yaşlanma karşıtı anti aging kremi ile de kullanıcısını memnun etmiş durumda. Ürün sağlık bakanlığı onaylı ve Polonya’daki Dr. Kozilej Laboratuvarında gerekli testleri yapılarak tüketiciye sunulmuş. Aynı zamanda Dünya çapında Altın Marka Ödülü alarak da bu başarısını taçlandırmış.

İçerik, üretim süreci ve kullanıcı yorumlarına bakıldığında oldukça iddialı olduğu görülen Licape Yaşlanma Karşıtı Anti Aging Kremin ciltte yarattığı etki de oldukça çarpıcı. İçeriğindeki bitkisel aktifler, C vitamini ve kolajen desteği ile cildin en alt katmanına kadar nüfus ederek cildin yenilenme ve onarım sürecini başlatıyor. Özellikle kaz ayakları, ince çizgiler, kırışıklıklar ve cilt sarkmalarına karşı ciltteki zayıf kas gurubunu harekete geçiriyor. Böylece cildin gençleştirme sinyali de verilmiş oluyor.

Licape Yaşlanma Karşıtı Anti Aging Krem aynı zamanda içeriğindeki hyalüronik asit ve özel formülü sayesinde cildin günlük nem ihtiyacının da hepsini karşılıyor. Hem yenilenme ve onarım hem de koruma sağlayan bu ürün ile cildin sonsuz döngüdeki yapılanması oldukça heyecan verici duruyor.

Ürünün bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte şeffaflık ilkesiyle tüm belgelerinin tüketiciye sunulması da güven verici. Altın Marka Ödülüne sahip olan Licape Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi, bu ödülü sonuna kadar hak ettiğini de kullanıcı memnuniyetleriyle gösteriyor.

0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail

Cilt bakımı için neler yapılmalı? Cilt temizliği nasıl yapılmalı? Yüz temizleme jeli kullanmak faydalı mı? Cilt tipine uygun maske nasıl seçilir? Peeling yaparken nelere dikkat edilmeli? Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kişisel bakım deyince akla ilk gelen cilt bakımlarıdır. Birçoğumuz cilt bakımı yaptığımızda kendimizi daha iyi hissederiz. Işıl ışıl bir cilde kavuşmak hepimizin hayali olsa da bazen doğru yaptığımızı sandığımız yanlış uygulamalar da söz konusu olabiliyor. Peki, doğru cilt bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle cilt bakımı yöntemlerinden bahsedelim. Cilt bakımının birkaç aşaması mevcuttur. Bunlar; Temizleme, Nemlendirme, Arındırma, Peeling, Tonik, Maske ve Korumadır.

Dışarıdan müdahale ile yapılan bakımların yanı sıra doğru cilt bakımının en önemli detayının doğru beslenme olduğunu da unutmayalım.

DOĞRU CİLT BAKIMI İÇERDEN BAŞLAR

Cildinize gereken özeni göstermek istiyorsanız öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. Cildin nem ve vitamin desteğini sağlayacak gıdalar tüketmek, cilt hücrelerinin yenilenmesini ve cildinizin genç görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca aşırı yağlı gıdalar, yüksek kafein tüketimi, sağlıksız besinler, sigara ve alkol tüketimi de cildinizde sivilce ve akne problemleri başta olmak üzere birçok sorunu da beraberinde getirecektir. Uyku düzeninize dikkat ederek, sağlıklı ve doğal beslenme ile cildinize gereken bakımı içerden başlatabilirsiniz.

CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALI?

*TEMİZLEME: Cilt bakımındaki önceliğimiz her zaman doğru bir cilt temizleme yöntemi olmalıdır. Eğer günlük rutininizde sürekli makyaj yapan biriyseniz özellikle gece yatmadan önce makyajınızın iyi temizlendiğinden emin olmalısınız. Doğru bir cilt temizliği için cildinize en uygun yüz temizleme jelini kullanmalısınız. Cildinizi tahriş etmeyecek ama aynı zamanda gözeneklerdeki kir ve yağı derinlemesine temizleyebilen yüz temizleme jellerini tercih edin. Yüz derisi vücut derisinden 10 kat daha hassas olduğundan, herhangi bir fırça vb. kullanmadan yüz temizleme jelini nazikçe uygulayın. Birkaç dakika yüzünüzü ovuşturduktan sonra bol suyla yıkayabilirsiniz. Uyguladığınız yüz yıkama jelini mümkünse soğuk suyla arındırmanız faydalı olacaktır.

*ARINDIRMA: Cilt bakımında yüzü temizlemek her zaman yeterli olmadığından zaman zaman peeling ve maskelerle cildin ölü deriden arındırılması gerekmektedir. Hava kirliliği ve kozmetik ürünlerin bıraktığı kalıntıları deri altından yok etmek ve ölü hücrelerden arındırarak cildin yenilenmesini sağlamak, cilt bakımının olmazsa olmazlarındandır. Özellikle banyo sonrası gözenekler açıldığından peeling yapmak daha doğrudur. Ancak peeling yaparken kullanılan ürünlere de dikkat edilmelidir. Cilt yüzeyini tahriş edici nitelikteki ürünlerden uzak durulmalı, uygulama esnasında ise cilde fazla baskı yapılmamalıdır. Yüzünüze, doğru ürün ve uygulamayla haftada 1-2 kez peeling uygulamak cildinizi ölü hücrelerden arındırarak sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmanıza yardımcı olur.

*MASKE: Maske, cildin ihtiyacını en hızlı sunan yöntemdir. Temizleme ve arındırma işlemlerinin yanı sıra cilde uygulanan nem ve vitamin maskeleri de cilt bakımının olmazsa olmazıdır. Eğer yüzünüze maske uygulayacaksanız, cilt tipinize uygun ve ihtiyacı olan maske türlerini tercih etmelisiniz. Örneğin; kuru bir cilt tipiniz var ise haftada bir kez nem maskesi uygulamak ya da cildinize gereken vitamin desteğini sağlayacak maskeleri tercih etmek faydalı olacaktır.

*KORUMA: Cildinize gerekli bakımı yaptıktan sonra çevresel faktörlere karşı korumalısınız. Cildin en çok maruz kaldığı etkenlerden biri de zararlı güneş ışınlarıdır. Özellikle yaz aylarında SPF değeri yüksek güneş koruyucu kremler ya da bu değerdeki gündüz kremleri kullanmak cildinizin zararlı etkenlere maruz kalmasına engel olacaktır. Bunun yanı sıra cilt bariyerini güçlendirici kremler de cildinizi dış etkenlerden korumaya yardımcı olacaktır.

CİLT BAKIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Cildinize hak ettiği özeni gösterdiğinizde size cevabı da muhteşem bir görünüm olacaktır. Bunun birinci kuralı ise cildin doğru ürün ve yöntemle temizlenmesidir. Yüzünüzü sabunla yıkamak yerine mutlaka cilt tipinize uygun yüz temizleme jeli kullanın. Licape Yüze Temizleme Jeli, bu aşamada en büyük yardımcınız olabilir. Doğal içeriği, antiseptik ve antienflamatuar özelliği sayesinde cildinizi derinlemesine temizleyen bu ürünü gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Cildinizin nem dengesini koruyun. Cildin su kaybetmesi birçok cilt problemine sebep olmakla birlikte cansız bir görünüme de sahip olmanıza olanak sağlar. Bu yüzden yüz temizleme jeliyle cildinizi temizledikten sonra mutlaka nemlendirin. Sağlıklı bir cilt görünümü için yüz temizleme jeliyle yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirmeyi günlük rutin haline getirin. Böylelikle arzu ettiğiniz ışıltılı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın zeminini sağlamış olacaksınız.

Maske ve peeling yöntemlerini uygulayacaksanız mutlaka cilt tipinize uygun ürünler tercih edin. Ürün üzerinde önerilenden fazla uygulamayın. Etkili sonuçlar almak istiyorsanız, mutlaka yüz temizliğinizi yaptıktan sonra peeling ya da maske kullanın.

0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Cilt Beyazlatma Kremleri İşe Yarıyor Mu?

Cilt hastalıklarına sebep olan birçok etken bulunmaktadır. Bunlardan bazıları enfeksiyon ya da mikrobik durumlar sonucu oluşsa da bir kısmı da genetik ya da çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkmaktadır.

En çok yaşanan cilt sorunları hangileridir? Cilt sorunlarıyla nasıl başa çıkılır? Cilt hastalıklarına neler sebep olabilir? Cilt Yaşlanması Nasıl Geciktirilir? Kırışıklık Karşıtı Serumların Cilde Etkileri Nelerdir? Sorularının cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

EN ÇOK YAŞANAN CİLT SORUNLARI

Cilt problemlerinin birçok çeşidi ve sebebi bulunmakla birlikte en sık rastlanılan sivilce ve akne problemidir. Bunun yanı sıra Egzama, uçuk, sedef hastalığı gibi cilt problemleri de oldukça sık görülmektedir.

Cilt ve deri hastalıkları, hafif ve sık görülen belirtilerle birlikte daha ciddi semptomlarla da karşımıza çıkabilir. Alerjik reaksiyonların sebep olduğu cilt sorunlarının yanı sıra, Melanom adı verilen ve hayati tehlikeye sebep olan deri kanseri türleri de bulunmaktadır.

SİVİLCE VE AKNE

Ergenlikten yetişkinlik dönemine kadar en sık yaşanan cilt problemi sivilce ve akne sorunudur. Yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı, sağlıksız beslenme, cilt temizliğinin doğru ve düzenli yapılmaması ve çevresel faktörlerin etkisiyle ciltteki gözeneklerin tıkanması sonucu sivilce ve akne problemleri görülmektedir. Bu gibi sorunlar cilt temizliğine özen gösterilip doğru ürünler kullanıldığında tedavi olabildiği gibi zaman zaman tıbbi müdahaleler de gerekebilir.

Sivilce ve akne problemleriyle savaşmadaki birinci kural ise cilt temizliğine ve beslenmeye özen göstermektir. Eğer sivilce problemi yaşamak istemiyorsanız, cildinize uygun yüz yıkama jeli ve nemlendirici kullanmalı, aşırı yağlı ve sağlıksız gıdalardan uzak durmalısınız.

UÇUK

Mikrobik temaslarla ortaya çıkan bir cilt hastalığıdır. Derinin enfeksiyon kapması, aşırı stres ve korku sebebiyle ortaya çıkabilir. Genellikle ağız ve dudak kenarlarında görülür ve iltihaplı kabarcıklar halinde kendini gösterir. Zaman zaman ağrılı ve kaşıntılı durumlar da ortaya çıkabilir. Uçuk tedavisi için anti bakteriyel kremler kullanılabilir ancak bulaşıcı özelliği bulunmasından dolayı hijyen ve uçuk oluşan bölgenin temizliğine de çok dikkat edilmelidir.

EGZAMA

Özellikle kuru ciltlerde daha sık rastlanılan Egzama hastalığının sebebi de cildin herhangi bir kimyasal veya kozmetik ürünün etkisiyle aşırı kurumasıdır. En sık rastlanılan belirtileri; ciltte kuruluk, kaşıntı, kabarcık oluşumu, kızarıklık, deride pullanma ve döküntüdür.

Bu hastalık genellikle cildin bir uyarana karşı verdiği tepkidir. Sabun ya da deterjan gibi ürünler, kozmetik ürünleri ve kimyasal içerikli maddeler deriyle reaksiyona girerek egzamaya sebep olabilir.

Egzama hastalığının bilinen bir tedavisi yoktur. Ciltte oluşan tepkimeleri azaltmak için uyaran madde tespit edilerek kullanımının azaltılması ya da sonlandırılmasıyla sorun azaltılabilir. Aynı zamanda yoğun nemlendirici krem kullanımı ve bol su tüketimi de ciltteki kuruluğu gidererek egzama sorununu ortadan kaldırır.

SEDEF HASTALIĞI

Normal bir insan vücudunun derisi 10 ila 30 gün arasında kendini yeniler. Sedef hastalığının oluşmasının sebebi ise derinin 3-4 gün süreyle kendini yenilemesi ve mevcut deriyle yeni derinin aynı yerde var olması durumudur. En sık rastlanılan cilt sorunları arasında tedavisi en uzun süren deri hastalığıdır. Sedef hastalığının birçok çeşidi bulunur. Bilinen en yaygın tipi ise; kırmızı renkli tabakalar halinde deriden keskin bir şekilde ayrıldığı görülen kepekli görünümdür. Sedef hastalığının oluşmasının nedenleri arasında genetik yatkınlık bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çevresel faktörler, stres, fiziksel ya da ruhsal travmalar, kullanılan ilaçlar ve kortizon içeren ürünler de sedef hastalığının oluşmasına neden olabilmektedir.

Sedef hastalığının kesin bir tedavisi yoktur. Ancak hastalığın seyri bazı ilaçlar ile hafifletilebilir. Ayrıca günümüzde kullanılan fototerapi yöntemi de hastanın uzun süre iyilik haline kavuşmasına sebep olabilir. Hastalığın tamamen geçirilmesi çoğu zaman mümkün değildir. Hafifletilen semptomlar zaman içerisinde tekrar nüksedebilir. Herhangi bir bulaşıcı özelliği bulunmasa da cilt temizliği ve bakımı bu hastalığın iyileşme sürecinde de etkin rol oynamaktadır.

ERKEN YAŞLANMA BELİRTİLERİ

Ciltte oluşan kırışıklık ve ince çizgiler, cildin sarkması gibi erken yaşlanma belirtileri de günümüzde en sık rastlanılan cilt problemleri arasında yer almaktadır. Özellikle 30 yaş sonrasında hızla ortaya çıkmaya başlayan erken yaşlanma belirtileri ile fiziki görünümün yanı sıra psikolojik olarak da kişi kendini mutsuz hissedebilir.

Erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasının en sık rastlanılan sebebi ise, cilt temizliğine özen gösterilmemesi, cildin nem dengesini kaybetmesi, metabolizmanın sağlıklı çalışmaması ve aşırı stres gibi faktörlerdir.

Özellikle 30’lu yaşlardan sonra ciltteki kolajen seviyesinin düşmesiyle birlikte yüzde kırışıklıklar meydana gelmeye başlar. Zaman zaman kullanılan özel maskeler, kremler ve kırışıklık karşıtı serumlar erken yaşlanma belirtilerini geciktirmek için kullanılan yöntemlerdir. Ancak birçok kişi belirtiler ortaya çıktıktan sonra daha özenli olmaya başlar. Kırışıklık karşıtı serum, ince çizgiler derinleşmeden kullanılmaya başladığında daha çok etkisi görülmektedir.

CİLT YAŞLANMASI NASIL GECİKTİRİLİR?

Doğru bir cilt temizliği ve bakımı cildin yaşlanmasını geciktiren birinci etkendir. Bunun yanı sıra beslenme ve yaşam temposuna dikkat edildiğinde ciltteki yaşlanma hızı yavaşlayabilir. Buna ek olarak cilt bakım ürünleri arasında en çok tercih edilen kırışıklık karşıtı serumlar yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için de en etkili yöntemdir diyebiliriz.

KIRIŞIKLIK KARŞITI SERUMUN ETKİLERİ NEDİR?

Erken yaşlanma belirtilerine karşı en hızlı çözüm, kırışıklık karşıtı serum kullanmaktır. Bu ürünler içeriğindeki kolajen desteği ile cildin yenilenmesini sağlar. Özellikle yaşlanma belirtileri olarak ortaya çıkan renk dengesizliği, cildin kuruması ve sarkması gibi durumların yok edilmesinde kırışıklık karşıtı serumun etkileri oldukça fazladır. Licape Kırışıklık Karşıtı Serum, içeriğindeki kolajen ve C vitamini desteği ile yaşlanma belirtilerini geciktirmek ve yok etmek için güvenle tercih edeceğiniz ürünlerden biridir.

Sağlıklı ve genç bir görünüm için cilt temizliğinin önemini zaten biliyoruz. Ancak cilt bakımı konusunda yanlış bildiğimiz doğrular cilt deformasyonlarına sebep olabiliyor. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için kullanılan bakım ürünlerinin içeriğine ve güvenilirliğine dikkat edilmelidir.

0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail