Sivilceye Ne İyi Gelir?

by Licape
0 comment

EN YAYGIN CİLT PROBLEMİ ‘SİVİLCE’ İÇİN ÖNERİLER

Cilt sorunlarının en yaygın olanı sivilce problemidir. Günlük hayatta çoğu kez farkında olmadan edindiğimiz zararlı alışkanlıklar sivilce sorunlarına sebep olmaktadır.

Sivilceye ne iyi gelir? Sivilcelerden kurtulmak için ne yapılmalı? Sivilce Maskesi kullanmak faydalı mıdır? Bu sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Ancak öncelikle sivilceye sebep olan nedenleri kısaca belirtelim.

SİVİLCE NEDEN OLUR?

1.Aşırı yağlı, baharatlı yiyecekler ve işlenmiş gıdalar tüketmek

2.Cilt temizliğine özen göstermemek

3.Yanlış kozmetik ürünleri kullanmak

4.Hormonal sebepler

5.Aşırı Stres

6.Düzensiz ve sağlıksız bir hayat akışı

Bu faktörler sivilceye sebep olan etkenlerin başında gelmektedir. Sağlıklı bir cilt için hem bedenen hem ruhen dikkat ettiğiniz takdirde sivilce problemi de ortadan kalkar.

Hayatımızın ergenlik döneminde çoğunlukla karşılaştığımız sivilce sorunu, ileriki yaşlarda da maalesef zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Peki, sivilceye ne iyi gelir? Sivilceyi yok etmek için dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

SİVİLCEYE NE İYİ GELİR?

Aslında ilk yapılması gereken sivilce problemine sebep olan etkiyi ortadan kaldırmaktır. Yani, sivilce sorunuyla baş etmek istiyorsanız öncelikle sebep olan etkiyi bulup hayatınızdan çıkarmak gerekir. Örneğin; hormonal bir düzensizlik varsa doktora muayene olabilir yada işlenmiş gıda ve içecekleri sıklıkla tüketiyorsanız sağlıklı beslenmeye geçebilirsiniz. Bu durum iyileşme süreci için yeterli olmasa da bu süreci başlatan en önemli faktör olacaktır.

İYİLEŞMEYİ İÇERİDEN BAŞLATIN

Sivilce probleminin en yaygın sebebi sağlıksız beslenmedir. Bunun yanı sıra bazı besinleri tüketmek sivilce sorununu çözmede destekleyici etkiye sahiptir. İşte bunlardan bazıları…

*A, D ve E vitaminleri

*Çinko

*Yeşil Çay

*Omega 3 açısından zengin somon ve sardalya gibi deniz ürünleri

*Probiyotikler (Kefir,yoğurt,peynir…)

ALTIN KURAL: CİLT TEMİZLİĞİNE ÖZEN GÖSTERMEK

Sivilce problemiyle savaşmak oldukça can sıkıcı bir süreçtir. Tüm bu sürecin içerisindeki altın kural ise; cilt temizliğidir. Cildinize gerekli özeni göstermek var olan sivilce problemlerini yok etmede etkili olduğu gibi aynı zamanda sivilce oluşumunu da engelleyecektir.

Çevresel faktörler ve beslenmenin de etkisiyle cildin yağ dengesi bozularak akne ve sivilcelenmeye sebep olur. Bu aşamada gözenekleri temizlemek ve cildin nefes almasını sağlamak, cilt yüzeyinin yağ ve nem dengesini korumak sivilce problemini ortadan kaldırır.

Birçok kişi kulaktan duyma ya da internet üzerinden yaptığı araştırmalarla doğal sivilce maskesi adı altında birçok uygulama yapmıştır. Bir kısım az da olsa fayda sağlarken, birçok kişi de mağdur olduğundan emin olmadığınız hiçbir gıda maddesi vs… ürünü cildinize kullanmamanızı tavsiye ederiz J

Piyasada satılan sivilce karşıtı birçok kozmetik ürünü, sivilceyi kuruturken aynı zamanda cildin de nem dengesini kaybettirerek kurumasına veya alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Sivilce maskeleri, sivilce ve akneye meyilli cilt problemlerinde daha hızlı sonuçlar vermekle beraber, bu anlamda üretilen sivilce maskeleri de doğru ürün tercih edilmezse bölgesel yayılmaya sebep olabilir. Sivilce maskesinin faydası olsa da, doğru tercih en faydalı olanıdır diyebiliriz.

SİVİLCE MASKESİ KULLANMAK FAYDALI MIDIR?

Sivilce sorununu ortadan kaldırmak için dışarıdan yapılabilecek en etkili müdahale sivilce maskesi uygulamaktır. Düzenli kullanımda kısa sürede etkisini gösteren bir maske seçerek hem cilt temizliğinizi gerçekleştirebilir hem de sivilce probleminden kurtulabilirsiniz. Sivilce maskesi tercih ederken dikkat edeceğiniz önceliğiniz içeriği olmalıdır. Sivilce probleminizi yok ederken aynı zamanda cildi besleyen bir ürün istiyorsanız, Licape Çay Ağacı Gece Maskesini kullanabilirsiniz. Özellikle içerisinde çay ağacı yağı bulunan Licape Besleyici Çay Ağacı Gece Maskesi, içeriğindeki antiseptik ve antienflamatuar bileşenlerle temizleyici ve arındırıcı etki göstermektedir. Aynı zamanda cildin nem dengesini koruyarak gözenekleri kirden ve yağdan arındırır. Sivilce Maskesi etkisini arttırmak için; temiz cildinize uygulamaya ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.  

Related Posts

Leave a Comment